| Brand Name: | Yirilom |
| Model Number: | Sofa Plastic Fixing Clip Strip |
| MOQ: | 20Rolls |
| Price: | USD20~16 Per Roll |
| Packaging Details: | Roll Packing |
| Payment Terms: | T/T,Western Union,MoneyGram |
| Item | Plastic Clip Strip for Zigzag Spring |
|---|---|
| Material | Nylon, PP |
| Usage | Fixing the Zigzag Spring |
| Brand Name | YIRILOM |
| Model Number | Plastic Clips Strip For Zigzag Spring |
| Length | 200m/Roll |
| Knot Distance | 10cm, 12cm, 15cm |
| Weight | 16kg/roll |
These plastic clips (also called spring retainers or sprung clips) are essential for securing zigzag (sinuous) springs in sofas, mattresses, and furniture frames. They ensure the springs stay aligned and prevent shifting or sagging over time.